Bletari Kastrati

Pasion i trashëguar ndër breza

Jo vetem detyra por pasioni i pafund

Bletaria Kastrati është një sipërmarrje artizanale tërësisht familjare, e zhvilluar ndër vite nga breza të përkushtuar bletërritësish të familjes Skaqaj.

E rrethuar nga natyra e pasur dhe e paprekur, bletaria ndodhet në lokalitetin Ivanaj të fshatit Bajzë, jo larg brigjeve lindore të Liqenit të Shkodrës, në krahinën e bukur të Kastratit.

Sot ajo drejtohet nga bletërritësi i apasionuar Landi Skaqaj, i mëkuar me dashurinë për bletët që në fëmijëri nga babai i tij, shumë prej miqve dhe klientëve historikë të të cilit janë ende sot blerës besnikë.  

Landi ndihmohet në punën e tij të përditshme nga e shoqja dhe nga vajzat e rritura, të gjithë të përkushtuar ndaj bletëve, mikeve dhe aleateve të mëdha të njeriut dhe të natyrës.  

Për tu njohur më mirë me të gjitha prodhimet e bletëve tona ju ftojmë të vizitoni seksionin Vetrina të faqes. Shijen ama nuk jua rrëfejmë dot, duhet të vini e ta provoni vetë!

.

Suspendisse nulla aptent aliquet massa gravida sed, id integer facilisis neque senectus porttitor, himenaeos natoque netus class maecenas. Penatibus aliquet blandit justo condimentum facilisi potenti sagittis scelerisque suspendisse, nullam fermentum inceptos non euismod class odio mi, suscipit varius nulla vitae aenean enim neque at. Nulla dictum metus urna senectus vel malesuada integer mattis, blandit mollis sollicitudin sociosqu hac rutrum tempus massa in, facilisis erat nisi taciti ad congue cubilia. Fusce ridiculus molestie malesuada sollicitudin class ac bibendum, nunc dapibus sociis fermentum parturient facilisi mi id, felis augue ante praesent egestas iaculis.

Suspendisse nulla aptent aliquet massa gravida sed, id integer facilisis neque senectus porttitor, himenaeos natoque netus class maecenas. Penatibus aliquet blandit justo condimentum facilisi potenti sagittis scelerisque suspendisse, nullam fermentum inceptos non euismod class odio mi, suscipit varius nulla vitae aenean enim neque at. Nulla dictum metus urna senectus vel malesuada integer mattis, blandit mollis sollicitudin sociosqu hac rutrum tempus massa in, facilisis erat nisi taciti ad congue cubilia. Fusce ridiculus molestie malesuada sollicitudin class ac bibendum, nunc dapibus sociis fermentum parturient facilisi mi id, felis augue ante praesent egestas iaculis.